Güzel Cilt

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 646 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yüksek kan basıncı, aynı zamanda hipertansiyon olarak da bilinen kalp krizi, felç ve böbrek yetmezliğine yol açabilen ciddi bir sağlık sorunudur. Bir kan basıncı okuma 140/90 mm Hg veya üstünde olduğunu kabul yüksek.

Yüksek kan basıncı sistolik diyastolik hastalığı genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkar.

Hipertansiyon genellikle bir kişi zaman içinde sürekli yüksek bir okuma belirli bir dönem varsa teşhis edilir

Yüksek kan basıncı için sistolik ve diyastolik basıncı yaşamı en çok etkileyen unsurdur.

Yüksek tansiyon silahları

Yüksek Tansiyona Ne İyi Gelir yazısı

Hipertansiyon sık neden olan veya katkıda bulunan faktörler, egzersiz, stres, doğum kontrol hapları, ağrı kesiciler, böbrek hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalığı, obezite, genetik faktörler, aşırı alkol, yüksek tuz alımı, eksikliği vardır.

İlaç genellikle yüksek tansiyon için reçete. Ayrıca basit doğal ilaçlar ile kontrol altına alınabilir.

Yüksek tansyona ne iyi gelir ev ilaçları ile kan basıncını düşürün.

Yüksek tansiyon için en iyi 10 ev ilaçları bu yazıda.
1. Limon

Limon kan damarları, yumuşak ve esnek tutmak ve herhangi bir sertlik kaldırarak, yüksek kan basıncı azalacaktır. Buna ek olarak, düzenli olarak limon suyu tüketerek kalp yetmezliği şansınız düşük, C vitamini içeriği nedeniyle yardımcı olabilirsiniz. C vitamini serbest radikallerin zararlı etkilerini nötralize yardımcı olan bir antioksidandır.

yüksek kan basıncı tedavi

Sadece her sabah aç karnına önce yarım limon suyu ile sıcak bir bardak su içmek. En iyi sonuçları elde etmek için, tuz ya da şeker eklemeyin.

2. Karpuz Çekirdeği

Karpuz çekirdeği kan kılcal damarları genişletmek yardımcı olan cucurbocitrin adlı bir bileşik içerir. Aynı zamanda böbrek çalışmasına yardımcı olur. Bu da kan basıncı seviyelerini düşürdüğü ayrıca artrit ile bir çok yardımcı olur.

Karpuz vazodilatör etkisi nedeniyle düşük kan basıncı yardımcı olabilir ayrıca, 2010 Florida Eyalet pilot bir çalışmada bulundu.

Kurutulmuş karpuz çekirdeği (khus khus) haşhaş tohumu eziyet eşit miktarda. Aç karnına yine akşam ve sabah bu karışımdan bir çay kaşığı alın.
Alternatif olarak, hafifçe ezilmiş iki çay kaşığı ekleyin, haşlanmış bir bardak su için karpuz tohumları kurutulur. Dik, yaklaşık bir saat sonra zorlanma. Gün boyunca düzenli aralıklarla bu su dört yemek kaşığı ayırın.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git