Güzel Cilt

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 584 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Her yaştaki insanlar siyah noktalarla problem yaşayabilir, ancak çoğu zaman gençlik ve ergenlik yıllarında bir sorundur.

Ayrıca komedon olarak anılacaktır, siyah nokta nedeniyle aşırı sabun ve kir ve ölü cilt hücrelerinin bir arada kalmasına, yapışmasına neden olur. Saç köklerinin açılmasına neden olan küçük sarı ya da siyah noktalar da vardır.

siyah nokta tedavisi

Evde siyah nokta tedavisi

siyah noktalar için öneriler içeren yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Siyah noktalar kir yüzünden değil, oksitlenmenin bir sonucu olarak görünür. Bu tıkanmış gözenekler havaya maruz kaldığında oluşur.

Vücuttaki hormonal değişiklikler, kozmetik ürünlerin aşırı kullanımı, uygun olmayan cilt bakımı, stres ve genetik gibi faktörler bu sorunun oluşmasına katkıda bulunur.

Siyah noktalar genellikle burnunda, özellikle yüzde görülür. Göğüs, sırt, boyun, kollar ve omuzlarda da görülebilirler. Tedavi edilmeden bırakılırsa, akne kopmalarına yol açabilirler.

siyah nokta temizleme

siyah nokta temizleme

Siyah noktaların tedavisinde birçok reçeteli ilaç var, ancak doğal tedaviler deneyebilirsiniz. Mutfaklarda bulunan basit malzemelerle birkaç gün içinde siyah noktalarınızı tedavi edebilirsiniz.

siyah noktalar için evde ilaçlar

İşte siyah noktalar için en iyi 10 ev ilacı sıralanmıştır.
1. Yemek Sodası

Yemek sodası siyah nokta gibi sivilceler için etkili bir tedavidir. Ölü cilt ve kir gibi kirlerin temizlenmesine yardımcı olur.

siyah noktalara evde çare tükenmez.

Macun yapmak için iki çay kaşığı karbonatı maden suyu ile karıştırın.
Macunu etkilenen cilt alanına uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Ilık su ile durulamadan önce birkaç dakika kurumasını bekleyin.
Bu yöntem haftada bir veya iki kez tekrarlayın.
2. Tarçın

Tarçın, siyah noktaları gidermek ve önlemek için kullanılabilir

Siyah noktalara limon suyu evde yapılan diğer bir yöntemdir.
Bir çay kaşığı tarçın tozu ve limon suyunun her birini bir parça zerdeçal tozu ile karıştırın (isteğe bağlı). Yüzünüze yayın, 10-15 dakika bekletin ve durulayın.
Alternatif olarak, bir tatlı kaşığı tarçın tozu ve bal karıştırarak kalın bir macun oluşturun. Yatmadan önce etkilenen bölgede uygulayın ve bir gecede bırakın. Sabahleyin, yüzünüzü normal suyla iyice yıkayın. En iyi sonucu elde etmek için, bu yöntemi günlük olarak yaklaşık 10 gün süreyle uygulayın.
3. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi ve yoğurt kombinasyonu, cildi siyah noktalarından uzak tutmak için mükemmeldir.

Bir tatlı kaşığı bal ve dört domates suyu yeterli yulaf ezmesinide macunu yapmak için karıştırın.
Cildinize uygulayın. ve 10 dakika sonra yıkayın.
Cildi temizlemek için düzenli olarak tekrarlayın.
Ayrıca iki çorba kaşığı yulaf ezmesi, üç çorba kaşığı sade yoğurt ve az miktarda limon suyu ve zeytin yağı karıştırılarak yapıştırabilirsiniz. Macunu yüzünüze uygulayın, birkaç dakika bekletin ve yüzünüzü su ile durulayın.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git