Güzel Cilt

Sivilceden Hızlı Kurtulma Yöntemi

Sivilceden Hızlı Kurtulma Yöntemi
13 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 705 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Sivilce, birçok insanı etkileyen normal bir cilt durumudur. Sivilceler ile dolan yağ bezleri (yağ bezeleri) bakteri ile enfekte olan deri iltihabı , şişer ve irin ile dolar.

Yağ bezlerinin aşırı salgılanması bu sorunun arkasındaki başlıca nedenidir. Sivilceler genellikle yüz, boyun, sırt ve omuzlarda görülür. Kritik bir durum olmamasına rağmen, sivilceler görünüşlerinden ötürü insanı kötü hissettirir.

sivilce

sivilceden kurtulma yöntemleri

Sivilceleri tedavi etmek için piyasada çok fazla losyon ve ilaç var, ulaşılması vakit alabiliyor. Pek çok doğal yöntem, sivilcelerin çok kısa sürede tedavisinde etkili olmaktadır.

Sivilceden hızlıdan kurtulmak için ne yapmalıyım?

İşte sivilce hızlıca kurtulmak için en iyi 10 yöntem.

1. Buz

Buz, kızarıklık, şişme ve sivilcelerin iltihaplanmasını azaltmak için kullanılabilir. Bu etkilenen bölgeye kan dolaşımını etkinleştirmede yardımcı olur, ve cilt gözenekleri sıkılaştırma ve cilt üzerinde biriken kir ve yağ çıkarma işlemlerinde kolaylık sağlar. Buz küplerini veya ezilmiş buzu kullanabilirsiniz (hangisi uygun ise).

Buz Koyma

BuzYöntemi

Sivilce Silmek İçin Buz Kullanın
Sivilceleri Silmek İçin Buz kullanın

Buzu bir parça beze sarın ve etkilenen cilt bölgesinde birkaç saniye tutun.
Birkaç dakika bekleyin ve işlemi tekrarlayın.
[İlgili yazımız: Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır? ]
Elma sirkesi sivilceli yüz maskesi yazıda bulabilirsiniz.

2. limon

Sivilcelerden kurtulmanın bir diğer hızlı yolu, C vitamini bakımından zengin limon suyunun kullanılmasıdır. Limon suyu, sivilcelerin daha çabuk kurumasına yardımcı olur. Koruyucuları olan şişelenmiş limon suyu değil, taze limon suyu kullandığınızdan emin olun. Bu yöntemi uygulamak için birkaç yol vardır.

Temiz bir pamuklu çubuğu taze limon suyuna batırın ve yatmadan önce sivilceye uygulayın.
Bir çorba kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı tarçın tozu ile karıştırıp gece boyunca sivilce üzerine koyabilirsiniz. Sabahları, cildi iyi ılık suyla yıkayın. Bununla birlikte, bu özel yöntemler hassas ciltler için uygun değildir.
3. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı akne ve sivilceleri tedavi etmek için mükemmeldir. Bu cilt problemlerine neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel özellikleri vardır.

Sivilce için çay ağacı yağı

Bunun yanında çay ağacı yağının yatıştırıcı özellikleri ile sivilce kızarıklıklarını ve iltihabı azaltır . Aynı zamanda siyah noktaları ve beyaz kafalı sivilceden kurutmaya yardımcı olur.

Çay ağacı esansiyel yağında pamuklu bir topu daldırıp etkilenen bölgeye yapıştırın. Yüzünüzü 15-20 dakika sonra durulayın.
Diğer seçenek, bir çorba kaşığı aloe vera jelinde çay ağacı yağı birkaç damla karıştırmaktır. Sivilce ve lekelerinize uygulayın, 20 dakika bekletin ve durulayın.
Not: Eğer hassas bir cildiniz varsa çay ağacı yağı sakının.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git