Güzel Cilt

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğe Ne İyi Gelir
17 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 532 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Öksürük, en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Boğazınızda veya üst hava kanallarında tıkanıklık veya tahriş olduğunda, beyniniz yabancı bir cisim olarak düşünür ve vücudunuzadan bu cismi çıkarmak için öksürmeyi söyler.

Öksürük nedenleri aynı zamanda bir viral enfeksiyon, yaygın soğuk algınlığı, grip ve astım, tüberküloz ve akciğer kanseri gibi sigara veya sağlık sorunları olabilir.

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürüğün belirtilerinden bazıları kaşıntılı boğaz, göğüs ağrısı ve tıkanıklıktır. Tezgah üstü öksürük şurupları kullanmak yerine, mutfağınızda bulunan hazır malzemelerle bazı doğal öksürük tedavi yöntemleri deneyebilirsiniz.

Öksürük için ev ilaçları

İşte bir öksürük için en iyi 10 ev ilacı.

1. Zerdeçalı

Bitki zerdeçalın öksürük üzerinde terapötik bir etkisi var, özellikle kuru öksürük için bu geçerlidir.

Zerdeçal

Çözüm zerdeçal

Bir tencerede yarım bardak su ısıtır. bir çay kaşığı zerdeçal tozu ve bir çay kaşığı karabiber ekleyin. Ayrıca tarçın çubukları da ekleyebilirsiniz. Yaklaşık iki üç dakika kaynatın. Bir çorba kaşığı bal ekleyin. Durumunuz düzelene kadar bunu günlük olarak tüketin.
Alternatif olarak, bir çay kaşığı zerdeçal tozu ve bir çay kaşığı karam otunu bir bardak suya ekleyerek bitki çayları yapın ve su yarı yarı fincana düşene kadar kaynatın. Biraz bal ekleyin ve bu bitkisel solüsyonu günde iki ila üç kez içirin.
Zerdeçalın kullanılmasının bir başka yolu da zerdeçal kökü kızartıp pürüzsüz bir toz haline getirmektir. Su ve balla karıştırın ve günde iki kez için.
2. Zencefil

Zencefil, öksürük için en popüler doğal tedavilerden biridir.

Zencefili küçük dilimler halinde kesin ve hafifçe ezin. Onları bir bardak suya koyun ve kaynatın. Bu bitkisel solüsyonu boğaz ağrısı, kesilmeyen öksürük ve hatta tıkanıklığın hafifletilmesi için günde 3-4 defa içelim. Ayrıca buna biraz limon suyu ve bal da ekleyebilirsiniz.
Başka bir seçenek, öksürüğünüzü azaltmak için gün boyunca taze çiğ zencefili çiğnemektir.
3. Limon

Limon öksürüğü iyileştirmek için çeşitli yollarla kullanılabilir. Limonların iltihabı azaltan ve aynı zamanda enfeksiyona karşı savaşan C vitamini dozu sağlayan özellikleri vardır.

İki çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı bal karışımı ile basit bir öksürük şurubu hazırlanabilirsiniz. Bu sağlıklı şurubu günde birkaç kez içelim.
Limonları kullanmanın bir başka yolu da limon suyunu biraz bal ve bir tutam biber ile harmanlamak ve daha sonra içmektir.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git