Güzel Cilt

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 626 kez okundu.
Önceki1 sayfa 2
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Kulak çınlaması çok rahatsız edici olabilir. Çoğu kulak enfeksiyonu ve orta kulaktaki sıvı birikiminden kaynaklanmaktadır. Diğer nedenler arasında, yaygın soğuk algınlığı, kulaktaki sıvıyı, burun tıkanıklığı, kulak içi fiziksel hasar, hava basıncında bir artış vb. sebeplerden oluşur. Kulak ağrısı, yetişkinlere göre küçük çocuklarda daha sık görülür.

Basit bir kulak ağrısı, doğal ilaçlarla evde kolayca tedavi edilebilir. Muhtemelen mutfağınızda bunlardan birazı veya daha fazlası bulunabilir.

Kulak Ağrısı

Kulak ağrısı dindirme yöntemi

Kulak ağrısı nasıl giderilir yazıyı okuyarak öğrenin.

İşte Kulak ağrısı için en iyi 10 ev ilacı.
1. Zeytinyağı

Zeytinyağı bir kulak ağrısında hızlı bir rahatlama sağlayabilir. Bir yağlayıcı olarak kullanılır ve kulaktaki enfeksiyonun yok edilmesine yardımcı olur. Zeytinyağı, kulaklardaki ağrıyı durdurmada da yardımcı olabilir.

Kulak içine kulak kanalına 3-4 damla ılık zeytinyağı damlatın.
Alternatif olarak, küçük bir pamuk topuna yağ damlatabilir ve sıkıca kulağa koyabilirsiniz.
Aynı şekilde hardal yağı da kullanabilirsiniz.

2. Sarımsak

Analjezik ve sarımsak antibiyotik özellikleri ile kulak enfeksiyonunun neden olduğu ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Bir çay kaşığı kıyılmış sarımsağı, iki çorba kaşığı susam yağıyla ısıtın. Yağı soğutun ve süzün. 2-3 damla bu sarımsak yağını ağrıyan bir kulağa damlatın.
Bir başka seçenek  ise sarmısak suyunu çıkarmak ve ağrıyan kulağa damlatmaktır.
3. Soğan

Soğan kulak ağrısı için en uygun ev ilaçlarından biridir. Soğanların antiseptik ve antibakteriyel özellikleri, sorunun tedavisinde iyi çalışmaktadır.

Rendelenmiş soğanlardan bir çorba kaşığı soğan suyu çıkarın ve düşük sıcaklıkta ısıtın. Daha sonra günde 2-3 defa etkilenen kulağa 2-3 damla damlatın.
Taze soğan ezin ve sıkıca temiz bir bezle sarın. Bezi enfekte kulağın üzerine yaklaşık 5-10 dakika tutun. Süreci günde birkaç kez tekrarlayın.
4. Sıcak Su Şişesi

Enfekte bir kulak etrafına nemli ısı koymak büyük bir ağrı kesici olarak kullanılabilir. Bir sıcak su şişesini havluyla sarın ve birkaç dakika boyunca ağrıyan kulağınıza bastırın.

5. Zencefil

Zencefil, kulak enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olabilecek güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Aynı zamanda bir mükemmel doğal ağrı kesici .

Taze zencefilden biraz su çıkarın ve ağrıyı hafifletmek ve iltihaplanmayı azaltmak için doğrudan kulakların içine damlatın.
Bir çay kaşığı taze rendelenmiş zencefil kökü, iki çorba kaşığı zeytinyağıyla karıştırabilirsiniz. 5 ila 10 dakika boyunca süzülmesi için bırakın ve ardından ağrıyan bir kulağa birkaç damla bu yağdan damlatın.

Önceki1 sayfa 2
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git