Güzel Cilt

İshale Ne İyi Gelir

İshale Ne İyi Gelir
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 510 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

İshale Ne İyi Gelir

Sindirim sistemi ile sonuçlanan, düzgün değilken İshal meydana sık sık gevşek ya da sulu dışkı, üç veya daha fazla kez bir gün .

Diyarenin başlıca sebepleri; viral enfeksiyonlar, bakteriyel enfeksiyonlar, protein mikrobu gıda ve su tüketimi, kaygı, gıda alerjileri ve İBS  bağırsak sendromu, Crohn hastalığı ve ülseratif kolit gibi bağırsak hastalıklarıdır.

İshal

İshalden Kurtulma Yolları

İshal gibi belirtiler eşlik edebilir karın ağrısı , şişkinlik, bulantı ve dehidrasyon gibi komplikasyonlara yol açabilmektedir.
Nasıl ishalden kurtulun?
Sorunun yoğunluğuna bağlı olarak, ishale ve beraberindeki semptomların tamamen ortadan kalkması genellikle iki ila dört gün sürer.

Enfeksiyonla mücadele etmek ve belirtilerden kurtulmak için ishal ile çeşitli doğal, ev ilaçları ile mücadele edebilirsiniz.
ishalden Nasıl kurtulurum?
İşte ishalden kurtulmanın en iyi 10 yolu.

1. Yoğurt

Yoğurt, özellikle lactobacillus acidophilus ve bifidobacterium gibi canlı bakteri kültürlerine sahip olanlar ishal için mükemmel bir evde ilaçtır.

Bu canlı kültürler yardımcı senin bağırsakta ‘iyi’ bakterilerin geri ve ishale neden ‘kötü’ bakterileri yok.

Amerikan Tıbbı Derneği Dergisinde yayınlanan 2009 tarihli bir araştırmada, araştırmacılar, probiyotiklerin antibiyotikle ilişkili ishalin azaltılmasına yardımcı olduğunu buldular

Günde sadece iki kase yoğurt fark edilebilir bir rahatlama üretebilir. Daha fazla yararlar için yoğurtunuza bir banana ekleyin veya yiyin.

2. Zencefil

Zencefil gıda zehirlenmesinin tedavisinde kullanılır ve ayrıca kramplardan ve karın ağrısından kurtulmaya yardımcı olabilir.

Zencefil rendeleyin ve bir çay kaşığı bal ekleyin. Mide suyunun serbest kalmasını sağlamak ve sindirimi geliştirmek için karışımı yiyin. Yedikten hemen sonra içme suyundan kaçının.
Ayrıca, ishal tedavisi için günde iki ila üç kez zencefil çayı içebilirsiniz. Bir parça zencefiye dilimleyin ve bir bardak suya ekleyin. Birkaç dakika su kaynatın, suyu sıkın ve içmeden önce biraz bal ilave edin. Yeni zencefil yoksa baharat rafından toz zencefini kullanabilirsiniz.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git