Güzel Cilt

Gıda Zehirlenmesine Ne İyi Gelir

Gıda Zehirlenmesine Ne İyi Gelir
15 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 635 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Çoğumuz, bir seferinde yiyecek zehirlenmesi geçirmişizdir. Gıda zehirlenmesi, gıdalardaki bakteri, virüs veya diğer toksinlerden kaynaklanmaktadır. Bazı belirtiler şunlardır bulantı, kusma, baş ağrısı, baş dönmesi, karın krampları ve ishal. Gıda zehirlenmesi göz ardı edilmemelidir.

gıda zehirlenmesi

gıda zehirlenmesi

Gıda zehirlenmesinden muzdarip olduğunuzda, vücudunuz normalden daha fazla su kaybedebilir. Su kaybını gidermek için daha fazla su tüketin. Ayrıca semptomlarınıza neden olan toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır.

Aslında, ishal ve kusma yaşarken, su ve berrak sıvı alımını arttırmak ve katı yiyecek yemekten sakınmak gerekir.

Ayrıca, mutfaktan basit ve hazır malzemelerle derhal tedaviye başlayın.

Gıda zehirlenmesine iyi gelecek maddeler alt kısımda sıralanmıştır.

İşte gıda zehirlenmesi için en iyi 10 ev ilacı. Ayrıca, özellikle şiddetli ishal, kusma, baş dönmesi veya dehidrasyon belirtileri varsa doktorunuza danışın.

1. Zencefil

Zencefil, gıda zehirlenmesi ve diğer  hemen hemen her türlü sindirim problemini tedavi etmek için mükemmel bir yöntemdir.

Gıda Zehirlenmesi İçin Zencefilli Çay

Mide yanması, mide bulantısı ve gıda zehirlenmesi ile ilişkili diğer belirtileri durdurmak için öğle veya akşam yemeğini yedikten sonra bir bardak zencefil çayı ekleyin. Zencefil çayı yapmak için, bir çay kaşığı rendelenmiş zencefili bir bardak suda birkaç dakika kaynatın, biraz şeker veya bal ekleyin ve çay hazırdır.
Bir başka seçenek balı bir çay kaşığıyla birkaç damla zencefil suyu ilave etmek ve iltihap ve ağrı azaltmak için günde birkaç kez yutmaktır.
Ayrıca çiğ zencefil dilimleri de yiyebilirsiniz.
2. Elma Sirkesi

Doğada asidik olmasına rağmen elma sirkesinin vücutta metabolize olma şeklinden dolayı alkalin etkisi vardır. Böylece, çeşitli gıda zehirlenmesi belirtilerini hafifletebilir. Gastrointestinal astarını yatıştırır ve bakterileri öldürür, böylece anında rahatlama sağlar.

Elma Sirkesi

İki çorba kaşığı elma sirkesi bir fincan sıcak suyla karıştırıp yemek yemeden önce içmelisiniz.
Alternatif olarak, iki ila üç çay kaşığı seyreltilmemiş elma sirkesi içebilirsiniz.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git