Güzel Cilt

Egzamaya Ne İyi Gelir

Egzamaya Ne İyi Gelir
13 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 911 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Egzama cildin iltihabına neden olan kronik bir sorundur. Bu durumun kesin nedeni bilinmemektedir, ancak bunun tarafından tetiklenebilir aşırı stres, alerji, tahriş edici mikrop, hava değişim, hormonal değişiklikler gövde ve diğer faktörler .

Egzama

Egzamaya İyi gelen maddeler

Ekzema belirtileri kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, kızarıklıklar ve ciltteki koyu renkli, sert lekeler içerir. Genellikle egzama, çok fazla zaman kaybetmeden çirkin izleri bırakır. Egzamaya ne iyi gelir Ahmet Maranki paylaşımları da dikkate alınarak yazıldı.

Egzamaya kesin çözüm  yolunu bu yazı ile öğreneceksiniz.

Normal ilaçlarınıza veya losyonlarınıza ek olarak, egzama yara izleri için kolay doğal tedavileri deneyin. Bu tedaviler size egzamayla ilişkili ağrı ve kaşıntıdan kurtulma sağlayabilir ve çirkin izleri hafifletir veya ortadan kaldırır.

Egzamaya ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu yazıları ve diğer kaynaklardan bilgi edinilmiştir.

İşte egzama izleri için en iyi 10 evde ilaçlar.

1. Bal

Bal, egzama da dahil olmak üzere çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Balta yatıştırıcı, antiseptik ve antibakteriyel özellikler ekzamayı azaltabilir ve egzama yara izlerini büyük ölçüde iyileştirebilir.

Günlük iyice yıkandıktan sonra etkilenen deri alanına bal uygulayın.
Aynı zamanda bal ve kristalize şekeri kullanarak bir fırçalamayı da yapabilirsiniz. Etkilenen bölgeyi hafifçe birkaç dakika ovun ve sonra durulayın. Yara tamamen tükene kadar bunu haftada birkaç kez yapın.
2. Elma Sirke Sirkesi

Elma sirkesi egzamayı ve egzama izlerini azaltabilen sıkıcı, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Çiğ, filtrelenmemiş elma sirke ve çiğ balı her iki kaşığı bir bardak suyla karıştırın ve günde üç kez içeceksin. Cilt inflamasyonunu ve yara izini yavaş yavaş azaltacak bağışıklık sistemini artıracaktır.
Elma sirkesini doğrudan bir cilt sirke ve bir parça su ile karıştırarak cilde uygulayabilirsiniz. Bu, kaşınıklığı ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olacaktır.
Egzamaya ne iyi gelir bitkisel çözümler.

Egzamaya iyi gelen bitkisel yağlar neler görelim.

3. Hint Leylağı

Hint leylağı, kızarıklık, tahriş ve enflamasyonun azaltılmasına yardımcı olduğu için egzama için en iyi doğal ev ilaçlarından biri olarak işlev görür.

Ezilmiş leylak yaprakları ve bir çorba kaşığı zerdeçal ile karıştırın.
Karışıma biraz susam yağı ekleyin.
Etkilenen bölgeye uygulayın ve durulamadan önce en az 30 dakika bekletin.
Bu yöntemi günde bir kez yapın.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git