Güzel Cilt

Deri İltihabına Karşı Çözüm Yöntemi

Deri İltihabına Karşı Çözüm Yöntemi
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 554 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Deri altı iltihabı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında araştırma yazısıdır.

Dermatit literatürde deri iltihabı olarak adlandırılır. Deri iltihabı diğer adıyla dermatit, atopik dermatit, seboreik dermatit gibi farklı türlerde olabilir.

Dermatit belirtileri iltihaplanma, şişme, kaşıntı, yanma hissi ve kızarıklık içerir. Ciddi deri iltihapları ayrıca kabarcıklar üretebilir, deride kabuklanma ve döküntü oluşabilir.

Deri iltihabı

Deri iltihabı

Deri altı iltihabı nasıl tedavi edilir yöntemleri nelerdir inceleyelim.
Ortak nedenlerden bazıları, alerjik reaksiyon, bazı çevresel koşullar, tahriş edici maddeler, toksinlerin vücutta birikmesi, beslenme yetersizlikleri ve genetiktir. İnce veya kuru cilde sahip insanlar deri iltihabına daha yatkındır.

Deri iltihabı semptomlarından kurtulabilmeniz için birçok ev yapımı yöntem vardır. Bu doğal ilaçlar için, mutfağınızdan temin edebileceğiniz birkaç ortak malzemeye ihtiyacınız var.
Deri altı iltihabı bitkisel tedavi yöntemini alt kısımda anlatıyoruz.

Deri iltihabı için ev ilacı yapmak mümkün.

İşte deri iltihabı için en iyi 10 ev ilacı.

1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı inanılmaz antimikrobiyal ve nemlendirme özellikleri, deri iltihabı sorunu ile başa çıkmada büyük ölçüde yardımcı olabilir. Birkaç gün içinde kızarıklık, pullaşma ve kuruluğu önemli ölçüde azaltabilir.

Deriyi yumuşatmak için etkilenen bölgeye hafifçe sıcak hindistan cevizi yağı uygulayın. En iyi sonuç için, yatmadan önce hindistancevizi yağı kullanın.

2. Yulaf ezmesi

Bir yulaf ezmesi banyosu, cilt tahriş, kaşıntı ve kızarıklık tedavisinde yardımcı olabilir. Aynı zamanda cildinizin nemli kalmasına yardımcı olacaktır .

Bir fincan ince toz halinde yulaf ezmesini ılık banyo suyuyla karıştırın.
Bu banyo suyunda günde 15-20 dakika bekleyin.
Bu yöntemi bir ay boyunca tekrarlayın.
3. Elma Sirkesi

Deri iltihabını tedavi etmek için kullanılabilecek diğer etkili bir bileşen elma sirkesidir. Enflamasyon ve kaşıntı hafifletir.

elma sirkesi

elma sirkesi

Elma sirkesi ve suyu eşit şekilde karıştırın. Etkilenen cilde uygulamak için pamuklu bir top kullanın. Yaklaşık 30 dakika bekletin ve sonra bölgeyi nemli bir pamuklu bezle temizleyin. Olumlu sonuçları görmek için bu yöntemi birkaç hafta boyunca tekrarlayın.
Bir başka seçenek günde iki veya üç kez bir bardak suya karıştırılan iki çay kaşığı elma sirkesinin de tüketilmesidir.
4. Aloe Vera

Aloe vera, deri iltihabı gibi inflamatuar cilt koşullarının tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Bu, cildinizin pH dengesinin eski haline getirilmesine yardımcı olur ve kaşıntı hissini ve cilt tahrişini hafifletir. Ayrıca nemlendirici ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

deri iltihabından kurtulmak için birkaç ay boyunca günde birkaç kez taze aloe vera jeli uygulayın.
Ayrıca sağlıklı ve parlak cildin keyfini çıkarmak için birkaç damla aloe vera suyu içebilirsiniz.
5. E Vitamini

deri iltihabı için en iyi ve en kolay ev ilaçlarından biri E vitamini yağıdır. Bu yağ iyileşmeyi arttırır ve kaşıntı ve iltihaplanmayı azaltır.

Bu nedenle, cildinize, özellikle de yatmadan önce E vitamini yağını uygulayın. E vitamini içeren losyonlar ve kremler de deneyebilirsiniz.

Ayçiçeği tohumları, buğday tohumu yağı, yer fıstığı yağı ve mısır gibi E vitamini bakımından zengindir besinler düzenli olarak tüketilmesi egzama önlemeye de yardımcı olabilir.

6. Bal

Bal, cildin enflamatuvar durumunu azaltmaya yardımcı olan, çok yaygın kullanılan bir maddedir. Ayrıca antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

bal

bal 

Çiğ bal, balmumu ve zeytin yağını eşit miktarda karıştırın. Bir merhem yapmak için karışımı bir kapta ısıtın. Soğutulduğunda, cildinize uygulayın ve birkaç saat boyunca bırakın. Cildinizdeki olumlu gelişmeyi farketmek için bunu birkaç hafta boyunca günlük yapın.
Radyasyona bağlı deri iltihabı ile uğraşırken, günde iki kez manuka balının uygulanması yararlı olduğu saptanmıştır.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git