Güzel Cilt

Baş Ağrısından Hızlı Kurtulma Yöntemi

Baş Ağrısından Hızlı Kurtulma Yöntemi
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 511 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Baş ağrısı çok yaygın bir sorundur. Her yaştan insan zaman zaman baş ağrısı çekerler. Mide bulantısı ve bazen kusma ile dayanılmaz ağrıya neden olabilir.

Baş ağrısının yaygın nedenleri arasında stres, gerginlik, huzursuzluk, sinüs sorunları, migren, uyku eksikliği ve susuzluk bulunmaktadır .

Baş Ağrısı

Baş Ağrısından Kurtulma Yöntemi

Birçok kişi baş ağrısından kurtulmak için reçetesiz ilaçlar alın. Bununla birlikte, bazı basit ve doğal ev ilaçlarını kullanarak anında ağrı kesebilirsiniz.

Örneğin, yaklaşık bir dakika boyunca başparmak ve işaret parmağınız arasındaki dokuma alana hafifçe bastığınızda baş ağrınızın hafifletilmesine yardımcı olabilirsiniz. Diğer elinizde de tekrarlayın.

Baş ağrısından nasıl hızlı kurtulabilirsiniz yazımızı okuyun ve öğrenin.

Baş ağrısından hızlı şekilde kurtulmanın en iyi 10 yolu.

1. Su

Baş ağrısının nedeni dehidrasyon ise, vücudun suyunu rahatlatarak ağrıdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Baş ağrısının ilk belirtisinde bir bardak su içmek ve gün boyunca küçük yudumlar içmeye devam etmek.
Su ile birlikte, spor içecekleri içebilirsiniz. Spor içeceklerinde bulunan elektrolitler, gerginlik ve dehidrasyondan kaynaklanan baş ağrısı tedavisinde kullanılabilir.
Baş ağrısı çektiğinizde, vücudunuzu kurutan alkol gibi içeceklerden uzak durun.

2. Buz Paketi

Olacaktır alnına bir buz paketi gibi bir soğuk pres yerleştirme ağrı uyuştur , kan damarları daralarak ve bölgeye kan dolaşımını artırmada yardımcı olur. Bu özel yöntem, stres veya sinüs problemleri nedeniyle baş ağrısı için iyidir.

Buz küplerini veya ezilmiş buzu ince bir havluyla sarın. Alnınıza bir kaç dakika tutun. Bir paket dondurulmuş sebze de buz torbası olarak kullanılabilir. Cildinize zarar verebileceği için buzu asla doğrudan cildinize uygulamayın.
Alternatif olarak, kafana ve alna soğuk bir bezle 10 dakika uygulayın ve rahatlayana kadar süreci tekrarlayın.
3. Sıcak Su

Boynunuzun arkasına ısı uygulamak stres kaynaklı baş ağrılarını rahatlatabilir. Isı gergin kasları rahatlatır, böylece şiddetli baş ağrısını hafifletir.

Sadece sıcak su torbasını boynunuzun arkasına uygulayın veya sıcak duş alıp suyu boynunuzun arkasına doğru yönlendirin.
Başka bir seçenek sıcak suyla bir küveti doldurup 10-15 dakika boyunca ellerinizi koymaktır. Bu, kan dolaşımını artıracak ve böylelikle baş ağrısından kurtulabilirsiniz.
Eğer kronik baş ağrısı yaşarsanız, bacaklarınızı yatmadan önce 10 dakika boyunca sıcak su dolu bir kovaya daldırabilirsiniz.

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git