Güzel Cilt

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir
5 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 642 kez okundu.
Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Teknik olarak bromhidroz olarak bilinen ayak kokusu veya kokulu ayaklar, bu sorundan muzdarip olanlar gerçekten utanabilir.

Bu genellikle ayaklarınız terliyor ve ter ayakkabı veya çorap kullandığınız için buharlaşmadığında ortaya çıkar. Cildinizde doğal olarak bulunan bakteri, ter ve ölü cilt hücrelerini beslerken kötü kokuyu üretir.

Ayak kokusu

Birçok doğal tedavi, rahatsız edici ayak kokusu almayı denemek değerinde. İyi sonuçlar almak için belli bir süre dinî olarak takip etmeniz gerekecek. Çoğu sorunu bir hafta içinde çözebilecek durumda.

Örneğin ayak kokusundan kurtulmak için ayağınıza talk pudrası uygulayabilirsiniz. Talk pudrası bakterileri yok etmek ve kokusunu temizlenmesine yardımcı olur .

Talk pudrası yoksa ayaklarınızı daha uzun süre kuru tutmak için kaliteli ter önleyici kullanabilirsiniz. Ayak kokusu için birçok kolay ve basit ev tedavisi bulunmaktadır.

Ayak kokusu için ev ilaçları

İşte ayak kokusu için en iyi 10 evde ilaçlar.

1. Yemek Sodası

Sodyum bikarbonat, yaygın olarak kabartma tozu olarak bilinir ve ayak kokusunu ortadan kaldırmak için etkili bir çözümdür. Bu ter pH nötralize eder ve bakterileri azaltır.

Ilık suya (bir su kaşığı suyun bir çorba kaşığı) pişirme suyu koyun ve ayaklarınızı her gece yaklaşık 15-20 dakika boyunca yaklaşık bir hafta süreyle ıslatın.
Ayrıca giymeden önce hem ayakkabılarınızda hem de çoraplarınızda pişirme soda serpebilirsiniz.<

yemek sodası


yemek sodası ile koku giderme

Önceki1 sayfa 3
Okları kullanarak Yazını diğer kısımlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git